Jak dotrzeć do użytkowników na Instragramie?

Od czasu swojego powstania Instagram zgromadził już ponad 500 milionów użytkowników (w tym około 4 miliony w Polsce). Wielu użytkowników ma bowiem coraz lepsze smartfony i robi ładne zdjęcia. Ponadto, celebryci promują się właśnie na tym portalu. Instagramowy marketing social media jest więc bardzo ważny. Jak dotrzeć do użytkowników?

Czym jest Instagram?

Instagram to serwis społecznościowy, który zrzesza ludzi publikujących zdjęcia oraz filmy video, które można modyfikować dzięki wbudowanym filtrom. Użytkownicy portalu oceniają zdjęcia i komentują, więc można szybko zdobyć duże grono odbiorców. Marketing social media jest bardzo ważny, gdyż wierność naszych followersów jest jedną z gwarancji sukcesu. Posty na Instagramie to ważny element kampanii marketingowej, dlatego działania, które chcemy podjąć powinny być odpowiednio zaplanowane. Internet daje bowiem szereg możliwości, by prowadzić skuteczny dialog z odbiorcami. Warto więc robić to w kreatywny i przemyślany sposób.

Marketing social media na Instagramie. Jak pozyskiwać followersów?

Jak w każdym przedsięwzięciu, tak i w marketing social media trzeba dobrze przemyśleć strategię. Przeanalizujmy więc profile, które mają dużo fanów. Sprawdźmy, jakie działania podejmują, czym się wyróżniają na tle innych, ile osób ich obserwuje i jakie profile oni obserwują. Zwróćmy także uwagę na treść publikowanych zdjęć oraz sposób komunikacji z odbiorcami. Popracujmy także nad jakością zdjęć, które są siłą napędową popularności na Instagramie. Róbmy unikatowe fotografie, które będą się czymś wyróżniać. Popularne są zdjęcia minimalistyczne, proste pod względem kompozycji i kolorów.

Instagramowy marketing social media. Czym są hashtagi?

Słowa poprzedzone symbolem # są swego rodzaju nawigacją w internecie. Dzięki nim bardzo łatwo jest zlokalizować w sieci dyskusję na konkretny temat lub znaleźć zdjęcia w podobnym klimacie. Po kliknięciu na dane słowo, symbol przenosi nas do wszystkich wpisów, w których użyto konkretnego hasła. Jako hashtagi powinno się wybierać słowa, które są kluczowe dla naszej branży bądź produktów, które oferujemy. Na początku przygody z Instagramem wybierzmy słowo, którym będziemy zaznaczać swoją obecność na profilach innych osób. Ciekawy hashtag może być spopularyzowany przez innych użytkowników, co może przysporzyć nam popularności.

Jak dbać o instagramowy social media marketing?

Social media marketing zwraca szczególną uwagę na utrzymywanie dialogu z użytkownikami portalu. Warto więc odpowiadać na każdą reakcję ze strony użytkownika, nawet negatywną, by ten nie poczuł się ignorowany. Odpowiadajmy na zapytania fanów i obserwujmy profile tych najbardziej aktywnych.

Nie prowadźmy nachalnej kampanii promocyjnej, a w dowcipny i sympatyczny sposób rozmawiajmy z osobami, które nas obserwują. Social media marketing nie jest łatwy, ale wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by Instagram stał się świetnym narzędziem do promocji naszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *