Najlepsze klimatyzatory kasetonowe

Gorące lata potrafią nas zmęczyć. Pół biedy, jeśli lipiec i sierpień możemy spędzić nad morzem. Nieco gorzej jest wtedy, gdy musimy zostać w domu. Nasz dobry nastrój uratuje klimatyzacja, która ochłodzi mieszkanie. Jeśli nie podobają nam się wiszące na ścianie urządzenia, możemy wybrać klimatyzatory kasetonowe, które montuje się w podwieszanych sufitach.

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzatory kasetonowe?

Są pomieszczenia, w których latem przebywa dużo osób, więc warto zadbać o ich komfort termiczny, jednocześnie zwracając uwagę na estetykę pomieszczenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto wybrać klimatyzatory kasetonowe. Są to urządzenia typu split, co oznacza, że mają dwie jednostki –

zewnętrzna (skraplacz) umieszczona jest na elewacji budynku, a wewnętrzna (parownik) znajduje się wewnątrz budynku. W przypadku klimatyzatorów kasetonowych jednostka wewnętrzna jest dopasowana do stelażu typowego sufitu podwieszanego. W związku z tym, urządzenie można dopasować do wnętrza, a lokalizacja przysufitowa pozwala na równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza w pomieszczeniu.

Jak wyglądają klimatyzatory kasetonowe?

W klimatyzatorach kasetonowych jednostka wewnętrzna (obudowa) ma wysokość około 30 cm, co jest dopasowane do konstrukcji sufitu podwieszanego. Wymiary widocznej na suficie maskownicy również pozwalają na wkomponowanie jej w istniejący sufit kasetonowy. Wysokość maskownicy wynosi około 2-3 cm, więc wnętrze nie traci niczego ze swej estetyki. Klimatyzatory kasetonowe mogą występować jako jedno-, dwu- lub czterokierunkowe, zależnie od ilości wylotów powietrza. Najbardziej korzystne dla użytkownika są klimatyzatory czterokierunkowe. Powietrze jest wówczas rozprowadzane w najbardziej równomierny sposób, gdyż jest wydmuchiwane z otworów (wylotów), rozprowadzane wzdłuż sufitu, po czym opada w dół po ścianach. Nie trzeba więc optymalizować położenia jednostki wewnętrznej, planując jej lokalizację  w pomieszczeniu.

Klimatyzator kasetonowy Gree

Cechy klimatyzatorów kasetonowych

Klimatyzatory kasetonowe mają duże możliwości techniczne, gdyż są wyposażone nie tylko w opcję chłodzenia, lecz także grzania. Kupując takie urządzenie, zwróćmy uwagę, jaki jest pobór mocy dla opcji grzania i chłodzenia. W dobrych klimatyzatorach wartości te są zbliżone. Klimatyzatory kasetonowe mogą być wyposażone w programatory, które pozwalają planować cykle pracy klimatyzatora. Do klimatyzatora może być też dołączony specjalny filtr, który umożliwia dodatkowo poprawienie warunków panujących w pomieszczeniu (stężenie substancji szkodliwych; jonizacja powietrza). Filtr jest łatwo wyjmowany, co usprawnia konserwację klimatyzatora.

Ładnie urządzone biuro czy butik to marzenie właściciela. Chcą dodatkowo zadbać o komfort termiczny, wybierzmy klimatyzatory kasetonowe, które ochłodzą pomieszczenie, ale nie zepsują jego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *