Pracujesz i chcesz studiować? Wybierz studia podyplomowe

Minęły już czasy, w których uzyskanie tytułu magistra stanowiło ostatni etap edukacji. Obecnie coraz więcej osób podejmuje decyzję o kontynuowaniu studiów w celu przekwalifikowania się lub zwiększenia szansy na awans. Czy wiesz, jak pogodzić wykonywanie obowiązków zawodowych z zaliczaniem egzaminów?

Studia podyplomowe – szansa dla ambitnych

Choć praca zawodowa bywa absorbująca, to warto tak zorganizować czas, by znaleźć wolną chwilę na zwiększenie swoich kwalifikacji. W przypadku pełnienia niektórych funkcji kontynuowanie nauki w formie studiów lub szkoleń jest wręcz koniecznością, ponieważ brak aktualnej wiedzy może obniżyć Twoją efektywność i narazić firmę na straty. Wiesz o tym zresztą doskonale, jeśli pracujesz w branży logistycznej, w której rzeczywistość prawna podlega ciągłym zmianom lub jesteś marketingowcem, starającym się być zawsze na bieżąco z nowinkami technologicznymi i szybko zmieniającymi się trendami. Studia podyplomowe wybierają jednak także inne osoby, np. ambitni pracownicy, którzy bezskutecznie walczą o awans, ponieważ brakuje im specjalistycznej wiedzy z wąskiej dziedziny. W gronie studentów są również pracownicy, którzy nagle uświadomili sobie, że studia wybrane tuż po maturze nie pozwolą im uzyskać zawodowej stabilizacji i aby osiągnąć sukces, muszą się przekwalifikować. Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja sytuacja zawodowa pamiętaj o tym, że kontynuowanie studiów może być świetnym sposobem na poszerzenie horyzontów oraz nawiązanie kontaktów biznesowych, które będą owocować jeszcze przez wiele lat po uzyskaniu dyplomu.

Studia czy szkolenie – co wybrać?

W przeciwieństwie do szkoleń i warsztatów, których program obejmuje zwykle jedno zagadnienie, studia podyplomowe zagwarantują Ci dostęp do szerokiego zakresu wiedzy. Dzięki nim najpierw poznasz teorię, a następnie przetestujesz ją w praktyce podczas ćwiczeń, ucząc się m.in. wykorzystania programów stosowanych w Twojej branży lub doskonaląc techniki negocjacji w rozmowie z doświadczonym ekspertem. Z punktu widzenia pracodawcy istotny jest też fakt, że po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskasz dyplom uczelni, a nie jedynie certyfikat ukończenia kursu organizowanego przez prywatną firmę.

Jeżeli więc pracujesz i chcesz studiować, nie trać czasu na przeglądanie ofert szkoleń czy studiów zaocznych, lecz od razu wybierz studia podyplomowe. Dlaczego warto to zrobić? Odpowiedź jest prosta: w trakcie dwóch lub czterech semestrów nauki nie tylko zwiększysz swoje kwalifikacje, ale także posiądziesz wiedzę, która zwiększy Twoją skuteczność w realizowaniu zawodowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *