Studia podyplomowe z informatyki – opis kierunku

Nie tylko informatycy chcący poszerzyć wiedzę o dodatkowy krąg zagadnień wybierają kierunek informatyka. Studia podyplomowe na wydziałach IT to także szansa dla nauczycieli i absolwentów matematyki. Dlaczego informatyka cieszy się popularnością wśród różnych grup zawodowych? Odpowiedź jest prosta – z powodu wysokich zarobków.

Pewna praca na dobrych warunkach

Absolwenci informatyki należą do grupy najlepiej opłacanych pracowników. Ciągły niedobór specjalistów z zakresu IT na rynku pracy sprawia, że mogą oni skutecznie walczyć o wyższe stawki oraz atrakcyjne profity w postaci darmowej opieki zdrowotnej, nienormowanego czasu pracy czy większej liczby dni wolnych. Studia podyplomowe na kierunku informatycznym to jednak szansa na awans również dla osób, które skończyły uczelnie humanistyczne lub techniczne. Jeżeli więc chcesz polepszyć swoją sytuację na rynku pracy, to ukończenie studiów podyplomowych związanych z IT może Ci w tym pomóc.

Jakie kierunki informatyczne wybrać?

Wybór podyplomówek związanych z IT jest bardzo duży. Nauczycieli z pewnością zainteresuje informatyka w nauczaniu, która obejmuje m.in. takie przedmioty, jak: języki i metody programowania, dydaktyka informatyki, algorytmy i struktury danych, grafika komputerowa i programy prezentacyjne oraz pakiety biurowe. Nauka na tym kierunku umożliwia zrozumienie zagadnień związanych z informatyką, poznanie specyfiki funkcjonowania społeczeństwa informacyjnego oraz nabycie zdolności wykorzystania technologii informacyjnych w praktyce. Absolwenci studiów podyplomowych mogą prowadzić zajęcia informatyczne w szkole, ale także włączać elementy informatyki do nauczania innych przedmiotów, np. popularnych ostatnio zajęć z elementami robotyki.

Jeżeli natomiast jesteś absolwentem studiów drugiego stopnia z informatyki, matematyki lub fizyki, to świetnym sposobem na zwiększenie zarobków może być dla Ciebie ukończenie podyplomówki na kierunku informatyka. Studia podyplomowe umożliwią Ci wyspecjalizowanie się w wąskim obszarze – na przykład w projektowaniu aplikacji mobilnych. Podczas wykładów poznasz tajniki tworzenia aplikacji obsługiwanych przez Androida i inne systemy, opanujesz podstawy marketingu internetowego na platformach mobilnych oraz zgłębisz wiedzę o algorytmach i najczęściej stosowanych strukturach danych. Po ukończeniu studiów będziesz mógł rozwijać się w jednym z najbardziej perspektywicznych obszarów informatyki – programowaniu aplikacji dla platform mobilnych.

Informatyka to od lat jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów. Pomimo stałego zainteresowania ze strony studentów, nadal istnieje duże zapotrzebowanie na przedstawicieli jednego z najlepiej płatnych zawodów. Jeżeli więc marzysz o rozwoju zawodowym i wysokich zarobkach skorzystaj z szansy, jaką dadzą Ci studia podyplomowe na kierunkach informatycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *